Moderno-wnetrza.pl

Informacje o budownictwie, architekturze i ogrodzie

Gdzie kupić stylowe meble antyczne?

stylowe meble antyczne

Moda na meble z dawnych epok wraca, a w nowoczesnych domach i mieszkaniach coraz częściej można znaleźć antyki, które wzbogacają wnętrza, nadając im niepowtarzalnego charakteru. Meble retro to doskonała inwestycja, ponieważ wraz z upływem czasu zyskują na wartości, a ich jakość wykonania często nie ma równych. Dowiedz się, gdzie najlepiej kupić autentyczne meble z dawnych epok.

Powrót mody na meble antyczne

Nie trudno zauważyć, że ogólne trendy światowe od jakiegoś czasu wracają do minionych epok. Inspiracje stylem vintage można zauważyć w modzie, wzornictwie, a także architekturze wnętrz. Na rynku pojawiły się meble stylizowane na te z minionych epok, jednak nie dorównują one autentycznym meblom antycznym. Te charakteryzują się niezwykłą trwałością i kunsztem wykonania. W minionych czasach meble były wykonywane wyłącznie ręcznie przez doświadczonych fachowców, którzy używali tradycyjnych technik stolarskich. Do produkcji wykorzystywano wysokiej jakości materiały. Nie łatwo scharakteryzować styl antyczny mebli, ponieważ za tym hasłem mogą kryć się meble z najróżniejszych epok. Od bogato zdobionych barokowych stolików po subtelne, klasycystyczne komody. Jedno jest pewne, przy odpowiednim zaplanowaniu przestrzeni, meble antyczne odnajdą się niemalże w każdym wnętrzu.

Serwisy ogłoszeniowe

Jednym z najlepszych sposobów na znalezienie i zakup autentycznych mebli antycznych w dobrej cenie jest korzystanie z darmowych serwisów ogłoszeniowych takich jak Pokato.pl. Jest to doskonały sposób na znalezienie unikatowych przedmiotów, sprzedawanych bezpośrednio od ich poprzedniego właściciela. Zamieszczenie ogłoszenia na portalu jest zupełnie darmowe, dlatego można tam znaleźć wiele wspaniałych ofert od osób, którym nie zależy na spieniężeniu mebla, a raczej na przekazaniu go w dobre ręce. Serwisy ogłoszeniowe to bardzo wygodne rozwiązanie zarówno dla sprzedających, jak i kupujących. Umożliwiają szybki kontakt między stronami, a zoptymalizowane wyszukiwarki ułatwiają znalezienie dokładnie tego, czego się szuka. Na Pokato można znaleźć setki ogłoszeń z całej Polski, oferujących sprzedaż mebli z najróżniejszych epok. Od zdobionych krzeseł i stołów, po zabytkowe szafki i drewniane komody, wszystko to można znaleźć, wyszukując odpowiednie ogłoszenia – meble antyczne.

Sklepy stacjonarne z antykami 

Zakupu mebli antycznych warto również dokonywać w stacjonarnych sklepach z meblami. Można tam odnaleźć autentyczne modele, które zostały odrestaurowane, a następnie przeznaczone do ponownej sprzedaży. Zazwyczaj takie sklepy, oprócz mebli posiadają również staromodne dekoracje czy urządzenia, dlatego wizyta w sklepie z antykami to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą urządzić swoje wnętrze w stylu vintage. Sklepy z antykami można znaleźć nie tylko w dużych miastach, ale również w mniejszych miejscowościach, dlatego warto sprawdzić w internecie czy takie miejsce znajduje się w Twojej okolicy.

Targi staroci

Innym, jednak mniej popularnym sposobem jest udanie się na targi staroci. Mogą być one organizowane regularnie w tym samym dniu każdego tygodnia, miesiąca lub też okazjonalnie. Niektóre działają też przez cały rok. Oprócz antycznych mebli można tam zakupić unikatowe dekoracje, zabawki, płyty winylowe, odzież oraz dzieła sztuki. Zaletą targów staroci jest możliwość negocjowania ceny ze sprzedawcą oraz zakup mebla od ręki. Niestety nie dają one gwarancji, że każdy znajdzie to, czego szuka. 

Podążając za modą, i chcą urządzić swoje mieszkanie w stylu z minionej epoki, nie trzeba wcale wydawać kroci. Wystarczy dokładnie rozejrzeć się za antycznymi meblami czy dekoracjami z drugiej ręki, których jest całe mnóstwo zarówno na portalach ogłoszeniowych jak i na giełdach czy targach staroci.