Moderno-wnetrza.pl

Informacje o budownictwie, architekturze i ogrodzie

Idealna i duża szafa do przedpokoju – gdzie możemy ją kupić?

szafa

W takiej szafie zmieścimy nie tylko kurtki i płaszcze, ale także na przykład odkurzacz, deskę czy żelazko. Należy wiedzieć, że wprawdzie w sklepach meblowych są pojemne szafy, lecz czasem jest nam trudno dopasować model to miejsca. Wówczas warto wykonać szafę na wymiar.

Wykorzystamy wtedy każdy centymetr i sami lub razem z fachowcem zaprojektujemy jej wyposażenie. Nie musi być ona wcale droższa od gotowej. Po pierwsze możemy odwiedzić supermarket budowlany. Należy wiedzieć, że niemal wszystkie oferują niezbędne elementy do zabudowania szafy: drzwi przesuwne, systemy wnękowe na przykład z drążkami czy półkami. Wystarczy wtedy rozrysować wnętrze (niektóre supermarkety oferują pomoc projektanta), zapisać, czego potrzebujemy i kupić.

Jest to dość tanie rozwiązanie, kiedy ktoś potrafi sam zbudować szafę. Po drugie, powiedzmy o lokalnych firmach stolarskich. Należy wiedzieć, że prawie wszyscy producenci mebli kuchennych na wymiar wykonują także szafy na miarę. Przyjeżdżają do domu, uzgadniają z właścicielami liczbę półek, wieszaków, kolorystykę, pytają co chcemy przechowywać, a po kilku tygodniach oczekiwania montują szafę.

Ceny zależą od wymiarów, materiałów, rodzaju drzwi, ale zazwyczaj co pozytywne są przystępne. Po trzecie, powiedzmy o ekspertach od szaf. Należy wiedzieć, że są to duże firmy, które specjalizują się w zabudowach na wymiar, na przykład: Indeco, Komandor, Drew-Max. Ceny mają wyższe niż lokalni stolarze, ale oferują ogromną różnorodność drzwi i wyposażenia, często perfekcyjne, nowoczesne rozwiązania.