Sprężone powietrze jest czynnikiem, który używany jest bardzo powszechnie w przemyśle. Służy do wielu zastosowań, jak choćby przedmuchiwanie zabrudzonych powierzchni, pompowanie kół pojazdów, napęd maszyn pneumatycznych i wiele innych. Jeżeli zapotrzebowanie na ów czynnik jest duże, a jednocześnie istnieje deficyt miejsca na budowę pełnowymiarowej sprężarkowni, trzeba zastosować inne wyjście. Kontenerowe stacje sprężonego powietrza to właśnie jedno z takich rozwiązań.
Budowa mobilnej stacji sprężarkowej
Typowa stacja kontenerowa mieście się w skrzyni, którą można bez problemu przewozić za pomocą ciężarówki. Dzięki temu kontenerowe stacje sprężonego powietrza, takie jak np. https://airpol.com.pl/produkty/kontenerowe-stacje-sprezonego-powietrza/ są bardzo mobilne, można ich używać niemal wszędzie. Potrzebują jedynie podłączenia do instalacji energetycznej. Wewnątrz stacji znajdują się wszystkie niezbędne do jej działania urządzenia. Powoduje to, że odpada nam cały proces budowy sprężarkowni od zera, kompletowania elementów, podłączania ich i tak dalej. Wystarczy tylko doprowadzić zasilanie i podłączyć kontenerową stację sprężonego powietrza do instalacji pneumatycznej w hali produkcyjnej bądź dowolnym innym miejscu. Co bardzo istotne, wyposażenie każdej ze stacji dopasowywane jest do indywidualnych potrzeb klienta. Możliwe jest również wybranie wielkości kontenera, a także tego jakie urządzenia zostaną zainstalowane w jego wnętrzu. Mogą to być sprężarki, doprężacze, wytwornice azotu, separatory, filtry, odolejacze i osuszacze, a także zbiorniki.
Działanie stacji sprężonego powietrza
Montaż i konfiguracja kontenera jest bardzo prosta. Po ustawieniu go w wybranym miejscu i podłączeniu, można rozpocząć uruchamianie urządzeń. Wnętrze jest w pełni wyposażone, wszystkie połączenia już wykonane, znajdziemy w nim nawet zainstalowane oświetlenie robocze. Kontenerowe stacje sprężonego powietrza mogą zaopatrywać instalację pneumatyczną nie tylko w samo powietrze, ale również w azot. Ten wytwarzany jest na miejscu, z wykorzystaniem specjalnych wytwornic, które stanowią część wyposażenia kontenera. Gdy stacja zostanie uruchomiona, od razu rozpoczyna pracę z pełną wydajnością. Pozwala to oszczędzić czas, który byłby wymagany na budowę sprężarkowni od zera, wykonywanie wszystkich połączeń, likwidowanie nieszczelności itp. W przypadku kontenerowych stacji sprężonego powietrza mamy do czynienia z gotowym produktem, który jest sprawdzony przed dostarczeniem na miejsce pracy. Ponadto producent stacji Airpol świadczy pełną obsługę gwarancyjną oraz serwisową, dostęp do materiałów oraz oryginalnych części eksploatacyjnych, a także wykonuje okresowe przeglądy techniczne i usuwa napotkane usterki na miejscu.
Podobne artykuły
Jak wygląda transport kruszywa i dlaczego warto wybrać kruszywa granitowe do budowy i ogrodu?
Komary, deratyzacja i dezynsekcja – jak skutecznie pozbyć się problemów z insektami i gryzoniami?
Kiedy wycinka drzew jest niezbędna?