Moderno-wnetrza.pl

Informacje o budownictwie, architekturze i ogrodzie

Na co zwrócić uwagę podczas remontu łazienki?

łazienka

Dwie umywalki, duże lustra

Urządzasz łazienkę dla dużej rodziny? Zdecydowanie przeforsuj opcję zamontowanie dwóch umywalek. Zobaczysz, jak to docenisz to rozwiązanie każdego poranka. Jednocześnie wybierz lustro, w którym widać wszystkich członków rodziny. Możesz rozwiązać ten problem za pomocą dwóch luster o różnych rozmiarach lub jednego dużego.

Łazienka bez pralki

Coraz częściej pralki umieszczane są w pomieszczeniach innych niż łazienka. Pralka w łazience zajmuje niepotrzebnie dużo miejsca, a łazienka jest wtedy niewygodna i ciasna. Umieść pralkę w spiżarni, kuchni lub innym pomieszczeniu, w którym pozwala na to rozprowadzenie wody.

Zaprojektuj toaletę poza łazienką

Połączenie łazienki i toalety zaoszczędzi miejsce, ale też gdy ktoś znajdzie się w toalecie, zablokuje całą łazienkę. Nie jest to szczęśliwe rozwiązanie, zwłaszcza dla rodzin wielodzietnych i dużych gospodarstw domowych. Musisz także pomyśleć o zapachu, który będzie rozprzestrzeniał się z wc na całą łazienkę. Nie zapominaj również o swojej higienie i wyposaż swoją toaletę w bidet.
Skoncentruj się na oświetleniu

Chociaż łazienka z założenia nie potrzebuje oświetlenia, przy którym można czytać (oczywiście to tylko teoria), z pewnością jest to pomieszczenie, w którym musisz mieć dobrej jakości oświetlenie. Docenią go zwłaszcza kobiety, które robią makijaż i układają fryzurę w łazienkowym lustrze, ale przede wszystkim światło optycznie powiększa przestrzeń.

Jeśli nie masz naturalnego światła z okna w łazience, możliwe jest doprowadzenie go do łazienki dzięki luksferowej ścianie. Możesz wybrać jasne lub kolorowe luksfery, aby stworzyć oryginalną ścianę. W każdej łazience powinno znajdować się również oświetlenie centralne, a także oświetlenie punktowe, które będzie podkreślać określone obszary łazienki, takie jak lustro.

Wanna, prysznic, wanna z prysznicem?

Największą decyzją przy remontach lub urządzaniu nowej łazienki jest wybór między wanną a prysznicem. Jeśli wiesz, że wanna nie jest dla ciebie, problem jest rozwiązany. Ci, którzy lubią relaksować się w wannie, stają jednak przed poważnym dylematem.
Możliwości jest kilka. Zależy to zawsze od przestrzeni łazienki, a także od celów, do jakich chce się wykorzystać wannę. Jeżeli wanna będzie wykorzystywana do relaksu, a jednocześnie do codziennej higieny, należy wybrać wannę z odpowiednią ilością miejsca na prysznic, a także z możliwością zamontowania parawanu nawannowego.

Jeśli wanna będzie służyła tylko relaksowi, skup się na jej wewnętrznej przestrzeni, głębokości i ogólnym komforcie wanny. W zależności od budżetu, możesz rozważyć system hydromasażu.