Dwie umywalki, duże lustra

Urządzasz łazienkę dla dużej rodziny? Zdecydowanie przeforsuj opcję zamontowanie dwóch umywalek. Zobaczysz, jak to docenisz to rozwiązanie każdego poranka. Jednocześnie wybierz lustro, w którym widać wszystkich członków rodziny. Możesz rozwiązać ten problem za pomocą dwóch luster o różnych rozmiarach lub jednego dużego.

Łazienka bez pralki

Coraz częściej pralki umieszczane są w pomieszczeniach innych niż łazienka. Pralka w łazience zajmuje niepotrzebnie dużo miejsca, a łazienka jest wtedy niewygodna i ciasna. Umieść pralkę w spiżarni, kuchni lub innym pomieszczeniu, w którym pozwala na to rozprowadzenie wody.

Zaprojektuj toaletę poza łazienką

Połączenie łazienki i toalety zaoszczędzi miejsce, ale też gdy ktoś znajdzie się w toalecie, zablokuje całą łazienkę. Nie jest to szczęśliwe rozwiązanie, zwłaszcza dla rodzin wielodzietnych i dużych gospodarstw domowych. Musisz także pomyśleć o zapachu, który będzie rozprzestrzeniał się z wc na całą łazienkę. Nie zapominaj również o swojej higienie i wyposaż swoją toaletę w bidet.
Skoncentruj się na oświetleniu

Chociaż łazienka z założenia nie potrzebuje oświetlenia, przy którym można czytać (oczywiście to tylko teoria), z pewnością jest to pomieszczenie, w którym musisz mieć dobrej jakości oświetlenie. Docenią go zwłaszcza kobiety, które robią makijaż i układają fryzurę w łazienkowym lustrze, ale przede wszystkim światło optycznie powiększa przestrzeń.

Jeśli nie masz naturalnego światła z okna w łazience, możliwe jest doprowadzenie go do łazienki dzięki luksferowej ścianie. Możesz wybrać jasne lub kolorowe luksfery, aby stworzyć oryginalną ścianę. W każdej łazience powinno znajdować się również oświetlenie centralne, a także oświetlenie punktowe, które będzie podkreślać określone obszary łazienki, takie jak lustro.

Wanna, prysznic, wanna z prysznicem?

Największą decyzją przy remontach lub urządzaniu nowej łazienki jest wybór między wanną a prysznicem. Jeśli wiesz, że wanna nie jest dla ciebie, problem jest rozwiązany. Ci, którzy lubią relaksować się w wannie, stają jednak przed poważnym dylematem.
Możliwości jest kilka. Zależy to zawsze od przestrzeni łazienki, a także od celów, do jakich chce się wykorzystać wannę. Jeżeli wanna będzie wykorzystywana do relaksu, a jednocześnie do codziennej higieny, należy wybrać wannę z odpowiednią ilością miejsca na prysznic, a także z możliwością zamontowania parawanu nawannowego.

Jeśli wanna będzie służyła tylko relaksowi, skup się na jej wewnętrznej przestrzeni, głębokości i ogólnym komforcie wanny. W zależności od budżetu, możesz rozważyć system hydromasażu.