Szafki pod telewizor to praktyczne meble, bez których trudno się obejść. Nawet wtedy, gdy zdecydujemy się na zawieszenie ekranu na ścianie, wciąż doceniamy przydatność mebli znajdujących się pod nim. Dlatego w tym artykule wyjaśniamy, w jaki sposób warto podejść do wyboru szafki lub komody pod telewizor!
Szafka pod telewizor, komoda czy podwieszane półki?
W bezpośrednim sąsiedztwie odbiornika możemy przechowywać różne rzeczy. Uroku dodadzą na pewno książki, kwiaty i różne ozdoby. Ale miejsce to przede wszystkim potrzebne jest do obsługi głównego sprzętu, czyli telewizora. Najczęściej wykorzystujemy je do postawienia urządzeń multimedialnych – sprzętu audio lub konsoli do gier.
Decydując się na zakup szafki pod telewizor, warto więc na początku ustalić niezbędne wymagania. Popularnym rozwiązaniem jest zawieszenie telewizora na specjalnym stelażu naściennym, a pod odbiornikiem zamontowanie wiszących półek. Takie rozwiązanie ma jednak pewne oczywiste wady – przede wszystkim mniejszą powierzchnię, którą można przeznaczyć do przechowywania potrzebnych rzeczy. Nie każdemu będzie także odpowiadało to, że wszystko pozostanie na widoku.
Przeciwieństwem powyższej opcji jest zakup komody pod TV – mebla o nieco większych gabarytów od klasycznej szafki konsolowej. Dzięki temu komody mają jeszcze więcej miejsca do przechowywania rzeczy i sprzętów elektronicznych. Często wchodzą w skład większego zestawu meblościanki, ale mogą być też kupione oddzielne. Tego typu komody pod telewizor występują w różnorodnych wersjach i mogą mieć orientację nie tylko poziomą, ale stanowić połączenie konsoli pod ekran i bocznej szafki. Unikatowe propozycje mebli znajdziesz na stronie Uniqform – https://uniqform.pl/szafki-rtv-komody-i-stoliki-pod-telewizor.
Styl, rozmiar i funkcjonalność szafki RTV
Szafki RTV mogą też przybierać formę nisko osadzonych, podłużnych stolików na nogach. Najczęściej będą wyposażone w jedną lub dwie szafki, dzięki czemu zawartość pozostanie schowana przed wzrokiem gości. Sprzęty elektroniczne, książki i ozdoby mogą znajdować się zarówno wewnątrz, jak i na meblu.
Aby prawidłowo dobrać rozmiar stolika, trzeba zwrócić uwagę przede wszystkim na jego rozmiary. Ten powinien być szerszy od przekątnej ekranu o 5 – 15 cm. Oczywiście nie ma w tym zakresie stałych wymogów, jednak przyjmuje się, że to właśnie takie wymiary najlepiej podkreślą przestrzeń i będą pasowały do telewizora.
Stoliki pod telewizor mogą być uniwersalne, nowoczesne, ale mogą też być zaprojektowane w konkretnym stylu architektonicznym. Takie produkty będą nieco droższe i z reguły są rzadsze, jednak stanowić będą jedyny dobry wybór w sytuacji, gdy mieszkanie lub dom jest całkowicie wystylizowany w danym kierunku. Na uwagę zasługują też oryginalne szafki RTV, które przełamują znane rozwiązania stylistyczne, bawiąc się formą i geometrią. Nie brakuje ciekawych modeli, których konstrukcja z pozoru zaprzeczałaby nawet naturalnym prawom grawitacji. Dzisiaj nic więc nie stoi na przeszkodzie, aby kupić taką szafkę, o jakiej się marzy – choćby była ona najbardziej zwariowana!
Podobne artykuły
A&A Wnętrza – sklep meblowy w Legnicy, który zmienia oblicze domowych przestrzeni
Zawiasy meblowe – jak wybrać odpowiednie zawiasy do swoich mebli?
Płyty meblowe lakierowane — produkcja i zastosowanie