Kominki gazowe to świetna alternatywa dla kominków tradycyjnych. Są od nich dużo łatwiejsze w montażu, obsłudze i codziennym użytkowaniu. Od czego zależy cena kominka gazowego?
Kominek kojarzy się z pewnego rodzaju luksusem. W przeszłości posiadały je bowiem głównie osoby zamożne. Dziś również nie jest elementem wystroju każdego domu jednak z nieco innych powodów niż finanse. Czynnikiem zniechęcającym bywa często konieczność posiadania specjalnych przewodów kominowych czy instalacji wentylacyjnych, o które nieraz trudno w domu, a tym bardziej bloku czy apartamencie. Co istotne, nie oznacza to jednak, że nie możemy zainstalować w nich kominka!
Kominek gazowy – czy warto go zainstalować?
Brak instalacji niezbędnych do montażu tradycyjnego kominka to żaden problem, gdy zdecydujemy się na… kominek gazowy! Łatwość montażu to jednak dopiero pierwsza jego zaleta.
Przede wszystkim kominek na gaz nie wymaga tak dużo pracy jak tradycyjny. Nie musimy dokładać drewna, kontrolować procesu spalania ani czyścić paleniska z popiołu. Przy kominku gazowym nasza praca ograniczona jest do minimum – wystarczy podłączyć źródło gazu i włączyć kominek… pilotem! Kominki gazowe nie brudzą. Powoduje też minimalną emisję zanieczyszczeń.
Z kolei, jeśli chodzi o montaż, wystarczy podłączenie do tzw. przewodu powietrzno-spalinowego, który wyprowadza dym poza budynek, jednocześnie pobierając świeże powietrze niezbędne do spalania. Instalację warto powierzyć doświadczonym firmom i specjalistom, którzy swoją pracę wykonają nie tylko bezpiecznie, ale i sprawnie. Szeroki wybór kominków gazowych i profesjonalne doradztwo znajdziesz na defrohome.pl/wklady-kominkowe-na-gaz.
Cena kominka gazowego
Ceny kominków gazowych wahają się w zależności od standardów produkcji i zastosowanych komponentów. Przy ich zakupie nie warto jednak sugerować się wyłącznie ceną.
Na koszt kominka gazowego wpływają m.in. szeroki zakres modulacji mocy od 2,5 kW do 24 kW, klasa efektywności energetycznej A.
Nie bez znaczenia jest także wbudowany 3D mosiężny zawór przełączający, wbudowana pompa obiegowa i naczynie przeponowe o dużej pojemności (np. 10 litrów).
Warto zadbać też o to, by urządzenie posiadało system zabezpieczeń gwarantujący bezpieczeństwo pracy oraz system Anti Back Flow umożliwiający podpięcie kilku kotłów do jednego szachtu.
Nie mniej istotna jest jak największa wygoda użytkowania i funkcje realizowane przez sterownik takie jak tryb grzania c.o., tryb grzania cwu, priorytet cwu, funkcja wstępnego podgrzania cwu czy sterownie pogodowe, komunikacja opentherm i możliwość sterowania przez internet. Wreszcie, istotny jest także łatwy dostęp do wnętrza kotła w celu prowadzenia czynności serwisowych.
Podobne artykuły
Akcesoria do sprzątania domu, które mogą ułatwić pracę
Lampy papierowe – subtelne oświetlenie z charakterem
Mikrocementowa rewolucja: jak zmienić wystrój mieszkania za pomocą jednego materiału?