Moderno-wnetrza.pl

Informacje o budownictwie, architekturze i ogrodzie

Oryginalne szafki RTV. Jaką wybrać?

Oryginalne szafki RTV

Szafki pod telewizor to praktyczne meble, bez których trudno się obejść. Nawet wtedy, gdy zdecydujemy się na zawieszenie ekranu na ścianie, wciąż doceniamy przydatność mebli znajdujących się pod nim. Dlatego w tym artykule wyjaśniamy, w jaki sposób warto podejść do wyboru szafki lub komody pod telewizor!

Szafka pod telewizor, komoda czy podwieszane półki?

W bezpośrednim sąsiedztwie odbiornika możemy przechowywać różne rzeczy. Uroku dodadzą na pewno książki, kwiaty i różne ozdoby. Ale miejsce to przede wszystkim potrzebne jest do obsługi głównego sprzętu, czyli telewizora. Najczęściej wykorzystujemy je do postawienia urządzeń multimedialnych – sprzętu audio lub konsoli do gier.

Decydując się na zakup szafki pod telewizor, warto więc na początku ustalić niezbędne wymagania. Popularnym rozwiązaniem jest zawieszenie telewizora na specjalnym stelażu naściennym, a pod odbiornikiem zamontowanie wiszących półek. Takie rozwiązanie ma jednak pewne oczywiste wady – przede wszystkim mniejszą powierzchnię, którą można przeznaczyć do przechowywania potrzebnych rzeczy. Nie każdemu będzie także odpowiadało to, że wszystko pozostanie na widoku.

Przeciwieństwem powyższej opcji jest zakup komody pod TV – mebla o nieco większych gabarytów od klasycznej szafki konsolowej. Dzięki temu komody mają jeszcze więcej miejsca do przechowywania rzeczy i sprzętów elektronicznych. Często wchodzą w skład większego zestawu meblościanki, ale mogą być też kupione oddzielne. Tego typu komody pod telewizor występują w różnorodnych wersjach i mogą mieć orientację nie tylko poziomą, ale stanowić połączenie konsoli pod ekran i bocznej szafki. Unikatowe propozycje mebli znajdziesz na stronie Uniqform – https://uniqform.pl/szafki-rtv-komody-i-stoliki-pod-telewizor.

Styl, rozmiar i funkcjonalność szafki RTV

Szafki RTV mogą też przybierać formę nisko osadzonych, podłużnych stolików na nogach. Najczęściej będą wyposażone w jedną lub dwie szafki, dzięki czemu zawartość pozostanie schowana przed wzrokiem gości. Sprzęty elektroniczne, książki i ozdoby mogą znajdować się zarówno wewnątrz, jak i na meblu.

Aby prawidłowo dobrać rozmiar stolika, trzeba zwrócić uwagę przede wszystkim na jego rozmiary. Ten powinien być szerszy od przekątnej ekranu o 5 – 15 cm. Oczywiście nie ma w tym zakresie stałych wymogów, jednak przyjmuje się, że to właśnie takie wymiary najlepiej podkreślą przestrzeń i będą pasowały do telewizora.

Stoliki pod telewizor mogą być uniwersalne, nowoczesne, ale mogą też być zaprojektowane w konkretnym stylu architektonicznym. Takie produkty będą nieco droższe i z reguły są rzadsze, jednak stanowić będą jedyny dobry wybór w sytuacji, gdy mieszkanie lub dom jest całkowicie wystylizowany w danym kierunku. Na uwagę zasługują też oryginalne szafki RTV, które przełamują znane rozwiązania stylistyczne, bawiąc się formą i geometrią. Nie brakuje ciekawych modeli, których konstrukcja z pozoru zaprzeczałaby nawet naturalnym prawom grawitacji. Dzisiaj nic więc nie stoi na przeszkodzie, aby kupić taką szafkę, o jakiej się marzy – choćby była ona najbardziej zwariowana!