Moderno-wnetrza.pl

Informacje o budownictwie, architekturze i ogrodzie

Czarne zasłony w sypialni – jaki koc do nich dobrać?

koc

Nie da się ukryć, że zasłony w sypialni, szczególnie w przypadku osób mieszkających na parterze są absolutnie niezbędne. Zapewniają one w sypialni prawdziwie intymną i wyjątkową atmosferę. Dodatkowo ochraniają one wnętrze przed ciekawskimi spojrzeniami gapiów. Jednocześnie zasłony spełniają rolę dekoracyjną. Wybierając je w odpowiednim kolorze oraz wykonane z odpowiedniego materiału, z całą pewnością uda się nam osiągnąć pożądany efekt aranżacyjny. Jednakże to właśnie do zasłon warto dobrać resztę tekstyliów sypialnianych. Jak można to zrobić w przypadku, kiedy w naszej sypialni znajdują się zasłony w kolorze czarnym?

Czarne zasłony w sypialni- czy to dobry pomysł?

Czarne zasłony z pewnością dla nikogo z nas nie są pierwszym wyborem. Ten kolor raczej nie kojarzy się nam z barwą, która powinna zostać wprowadzona do sypialni. Jednocześnie nie możemy zapomnieć o tym, że czarny to prawdziwy synonim elegancji i oryginalnego stylu. Zasłony w tym kolorze z pewnością mogą stanowić idealne uzupełnienie sypialni w stylu minimalistycznym jak i w stylu glamour. Wiele również zależy od tego, z jakiego materiału zostały one wykonane. Największą popularnością cieszą się zasłony wykonane z tzw. black out. Jest to tkanina, która świetnie wyłapuje promienie słoneczne i zabezpiecza wnętrze przed nagrzaniem się, co z pewnością jest wysoce pożądane szczególnie w sezonie letnim. W przypadku czarnych zasłon do sypialni, można powiedzieć, że wiele zależy od końcowego efektu, jaki chcemy uzyskać. W jednym wnętrzach, będą one z pewnością innowacyjnym i oryginalnym dodatkiem, zaś w innych, w ogóle się nie sprawdzą. Warto więc przemyśleć ich wybór.

Jakie koce warto dobrać do czarnych zasłon?

Koce i inne tekstylia sypialniane- w przypadku kiedy decydujemy się na czarne zasłony, muszą być do nich idealnie dobrane. Ciekawym rozwiązaniem może więc okazać się koc włochacz 160×200 lub w każdym innym rozmiarze. Koce te posiadają dwie, różne strony- jedna z nich jest całkowicie gładka, druga zaś pokryta włosiem. Dopasują się więc one zarówno do zasłon czarnych z weluru jaki i black out. Co więcej, można wybrać je w kolorze kontrastującym jak np. biel czy czerwień, a równie dobrze można postawić na czarny koc, który idealnie wtopi się w kolorystykę sypialni. Wiele zależy tak naprawdę od tego, jaki efekt końcowy chcemy osiągnąć, a także jaki jest nasz cel aranżacyjny. Bez wątpienia jednak z pomocą czarnych zasłon i odpowiednio dobranego koca, można stworzyć niesamowitą atmosferę w każdej sypialni.