Moderno-wnetrza.pl

Informacje o budownictwie, architekturze i ogrodzie

Jak urządzić pokój gościnny?

pokój gościnny

Jeśli masz w domu lub mieszkaniu wystarczająco dużo miejsca, dobrym pomysłem jest wykorzystanie jednego pomieszczenia w celu stworzenia pokoju gościnnego. Dzięki temu zyskasz prywatną przestrzeń dla osób, które będą Cię odwiedzały. Jest to szczególnie ważne w przypadku gości zostających na noc. Jeżeli często gościsz u siebie takie osoby, zapoznaj się z naszymi wskazówkami, jak urządzić pokój gościnny. Podpowiadamy, co powinno się w nim znaleźć.

Pokój gościnny powinien zawierać wszystko, co potrzebne nie tylko do spania i odpoczynku, ale również codziennego funkcjonowania. Aby goście czuli się komfortowo, warto jak najlepiej zadbać o ich wygodę. W tym celu starannie przygotuj przestrzeń, w której będą spędzać czas podczas pobytu w Twoim domu. Przede wszystkim dobrze się zastanów, jakie meble są niezbędne w pokoju gościnnym. Przede wszystkim powinno się tam znaleźć łóżko lub inny mebel przeznaczony do spania. Oprócz tego przyda się szafa lub komoda, w której goście będą mogli przechowywać swoje ubrania i inne rzeczy. Jest to szczególnie ważne, jeśli osoby zostają u Ciebie na dłużej niż jedną noc.

Podczas urządzania pokoju gościnnego nie można zapomnieć o elementach, które pozwolą poczuć się gościom jak u siebie w domu. Stwórz przytulny klimat w tym pomieszczeniu za pomocą odpowiednio dobranych dekoracji. Przede wszystkim pamiętaj o dekoracyjnych poduszkach, zasłonach i firanach, które wprowadzają do pokoju niepowtarzalny klimat – tłumaczy doradca klienta pracujący w sklepie z łóżkami Meblove24.

Dobrym wyborem jest również narożnik

Jeśli w przygotowanym przez Ciebie pokoju gościnnym nie ma dużo miejsca i nie możesz sobie pozwolić na ustawienie w nim dużego łóżka, zdecydowanie lepszym wyborem okaże się narożnik. Nie ma sensu kupowania pojedynczego łóżka, ponieważ w przypadku nocowania większej liczby osób, okaże się ono za małe i niepraktyczne. Zdecydowanie lepiej wybrać wysokiej jakości narożnik z funkcją spania, który umożliwia odpoczynek dwóm lub nawet więcej osobom. Dzięki niemu zaoszczędzisz miejsce w pokoju i nie przytłoczysz pomieszczenia. W dzień narożnik może być złożony i tym samym umożliwiać odpoczynek na siedząco, natomiast na noc można go rozłożyć.

Narożnik zapewnia większą ilość miejsca w ciągu dnia, gdy jest złożony. Dzięki temu goście będą mieli więcej przestrzeni do poruszania się i wykonywania różnych czynności. Jest to szczególnie ważne w niewielkich pomieszczeniach, gdzie brakuje miejsca na duże łóżko. Do narożnika również możesz dobrać kolorowe poduszki, które wprowadzą do pokoju niesamowity klimat. Możesz wybrać je w kolorze ścian lub zdecydować się na akcent kolorystyczny. Zwłaszcza przy ścianach i meblach w stonowanych odcieniach dobrze prezentują się kolorowe poduszki i inne dekoracje, np. zasłony czy doniczki na kwiaty.