Moderno-wnetrza.pl

Informacje o budownictwie, architekturze i ogrodzie

Jak zabezpieczyć przed wilgocią łazienkę w drewnianym domu?

dom

Domy z drewna stają się coraz bardziej popularne. Jak sugeruje nazwa, do ich stworzenia wykorzystuje się drewno, a także bale. Jeżeli tylko wybierzemy materiały jak najwyższej jakości oraz odpowiedni projekt, to całość będzie wyglądać niezwykle atrakcyjnie.

Co powinno znaleźć się w łazience w drewnianym domu?

Najważniejsze elementy to prysznic albo otwierana wanna, a ponadto armatura. Powinniśmy zadbać o to, by nie tylko były wykonane z dobrego materiału oraz funkcjonalne, ale też żeby pasowały do stylistyki całego domku. Izolacja przeciwwilgociowa ścian oraz podłogi jest konieczna, by uniknąć negatywnego oddziaływania wody na materiał, z którego jest zbudowany dom. Jak wiadomo, wilgoć działa na drewno bardzo niekorzystnie.
Folia w płynie to coś, co zapobiegnie rozwojowi drobnoustrojów takich jak bakterie czy grzyby, dlatego warto się na nią zdecydować. Drewno do budowy domów jest przygotowane w taki sposób, by nie dopuścić do nadmiernej wilgoci, ale z całą pewnością warto zdecydować się na dodatkowe zabezpieczenie takie jak folia w płynie albo olej do drewna. Olej sprawi, że pomieszczenie będzie wyglądać jeszcze lepiej, a ponadto zabezpieczy materiał przed pochłanianiem wody, której tak wiele jest w łazience. Kiedy będziemy musieli przykleić do ściany wannę lub inne elementy narażone na wilgoć, dobrym pomysłem jest użycie specjalnego, trwałego silikonu.

Specjalna ochrona podłogi w drewnianym domu

Płyty do suchej zabudowy w tym przypadku sprawdzają się bardzo dobrze, szczególnie płyty gipsowo-włókienne. Po zagruntowaniu podłogi nakłada się płynną folię, która stanowi ochronę przed wilgocią w łazience. W okolicach rur można użyć specjalistycznych taśm czy uszczelniających kołnierzy, które decydują o trwałości.