Moderno-wnetrza.pl

Informacje o budownictwie, architekturze i ogrodzie

prysznic

Należy wiedzieć, że zazwyczaj kabina prysznicowa jest ustawiana na brodziku, który ma wysokość 10-15 cm. Natomiast pamiętajmy o tym, że znajdziemy również brodziki o wysokości do 35 cm, w których bez żadnych przeszkód wykąpiemy dziecko.

Należy wiedzieć, że obecnie najbardziej popularne są brodziki wykonane z białego akrylu sanitarnego. Na rynku dostępne są też modele z drewna, emaliowanej stali, konglomeratów itp., które wykończone są w różnych barwach. Warto wiedzieć, że brodzik musi być dostosowany do kształtu kabiny i miejsca odpływu wody.

Najwłaściwiej jest zakupić komplet u jednego producenta, ale jeśli zdecydujemy inaczej, w dokumentach każdej kabiny znajdziemy opisane parametry pasujących do niej brodzików. Więc kiedy wybierzemy model z kolekcji innej firmy, musimy się upewnić, że będzie pasował do naszej kabiny.

Obecnie też popularne jest ustawianie kabiny na płaskim panelu prysznicowym, który wystaje 2-3 cm ponad poziom posadzki albo może jest z nią zlicowany. Jest to opcja bardzo komfortowa i w dodatku wygląda bardzo nowocześnie. Szczególnie że panele prysznicowe mogą być zrobione z różnych materiałów, nie tylko z tradycyjnego akrylu, ale również z konglomeratów, ceramiki, a nawet z elastycznej maty silikonowej.

Należy wiedzieć, że zarówno w wyższym brodziku, jak i w płaskim panelu jest wyprofilowany odpływ wody (w narożniku, centralnie lub liniowo z boku). Trzeba dobrać odpowiedni do rozwiązania zastosowanego w naszej łazience. Istotny jest przede wszystkim poziom posadzki umożliwiający zamieszczenie pod brodzikiem odpływu wody z syfonem.