Moderno-wnetrza.pl

Informacje o budownictwie, architekturze i ogrodzie

Jaki sprzęt Irudek do pracy na wysokości?

Podstawowy sprzęt chroniący przed upadkiem z wysokości

Prowadzenie prac na wysokości wymaga stosowania specjalistycznego sprzętu, który zabezpiecza przed upadkami z wysokości i ich poważnymi konsekwencjami. Jednym z popularnych producentów tego typu wyposażenia jest hiszpańska firma Irudek. W skład jej oferty wchodzą wszystkie kategorie podstawowych akcesoriów zabezpieczających przed upadkami oraz wiele rodzajów sprzętu pomocniczego, który zwiększa komfort i bezpieczeństwo pracy nie tylko na wysokości, ale także na placu budowy czy w warsztacie.

Podstawowy sprzęt chroniący przed upadkiem z wysokości

Wyposażenie pracownika wykonującego pracę wiążącą się z ryzykiem upadku z wysokości w profesjonalny sprzęt zabezpieczenia indywidualnego to nie tylko sposób na zmniejszenie ryzyka wypadku, ale prawny wymóg ciążący na każdym pracodawcy zlecającym tego typu pracę. Podstawą wyposażenia osoby pracującej na wysokości są m.in. szelki bezpieczeństwa, liny kotwiczące wraz z akcesoriami do kotwiczenia, a także stałe liny życia, różnego rodzaju zawiesia i pasy transportowe. Część pracowników wysokościowych musi korzystać również z przyrządów zjazdowych oraz sprzętu wspinaczkowego. Wszystkie tego typu akcesoria znaleźć można w ofercie firmy Irudek. Firma sprzedaje również bardziej typowe akcesoria BHP, w tym różnego rodzaju kaski ochronne, rękawice do pracy z linami czy pasujące do kasków słuchawki wygłuszające.

Urządzenia powstrzymujące spadanie

Jedną ze specjalnych kategorii sprzętu chroniącego przed upadkami z wysokości, oferowanego również przez firmę Irudek, są urządzenia samohamowne i samozaciskowe. To sprzęt, który ma na celu powstrzymać spadanie, gdy dojdzie do wypadku, na przykład do przypadkowego poślizgnięcia się pracownika na wysokości. Urządzenia tego typu składa ją się z elementów mocujących i wewnętrznego mechanizmu, który powstrzyma spadanie, gdy dojdzie do upadku z wysokości. Mechanizmy w urządzeniach powstrzymujących spadanie często wyposażone są w system amortyzacji, dzięki czemu szarpnięcie przy blokowaniu jest mniej bolesne i tym samym mniej groźne dla spadającej z wysokości osoby. Urządzenia powstrzymujące spadanie od firmy Irudek są sprzętem atestowanym, dostępnym w szerokim wyborze modeli o różnej długości liny i maksymalnym obciążeniu.

Oferta hiszpańskiej marki Irudek powinna zaspokoić wszystkie potrzeby osób pracujących na wysokości. W bogatym asortymencie marki znaleźć można dziesiątki akcesoriów, które chronią przed upadkami z wysokości, zwiększają bezpieczeństwo i komfort pracy na wysokości, a w sytuacjach awaryjnych powstrzymują spadanie, minimalizując konsekwencje możliwych wypadków w pracy.