Moderno-wnetrza.pl

Informacje o budownictwie, architekturze i ogrodzie

Lampa nocna – zadbaj o przytulne i ciepłe pomieszczenie w swoim domu

lampa nocna

Lampa nocna powinna się znaleźć w każdym domu – delikatne oświetlenie w zasięgu ręki pozwoli w spokoju popracować przy komputerze czy przeczytać książkę przed snem. Najpopularniejsze pomieszczenie, w którym znaleźć można ten typ oświetlenia to sypialnia. Dobrze dobrany styl takiej lampy zwiększy również atrakcyjność naszego mieszkania. 

Dlaczego warto zainwestować w lampę nocną?

Wiele osób pomija lampkę nocną w trakcie meblowania swojego domu. Jednak delikatnie oświetlenie naszej sypialni jest bardzo ważne. Po zgaszeniu światła głównego, lampą nocną oświetlić można część pomieszczenia. W sypialni potrzebny jest spokój i wyciszenie, więc delikatne światło pochodzącej z lampki nocnej jest idealnym rozwiązaniem. Jeśli w łóżku śpią dwie osoby, warto zainwestować w dwie takie lampki. Pozwoli to na niezależne korzystanie z nastrojowego oświetlenia, unikając przy tym oślepiania drugiej osoby. 

Lampka nocna dla osób ceniących sobie naturę

W ofercie naszego sklepu znaleźć można wiele różnych typów lamp nocnych. Styl rustykalny cechuje się prostym wzornictwem i wykonaniem z naturalnych materiałów. Jeśli sypialna jest zaaranżowana w takim klimacie, warto użyć dużej ilości drewna oraz lnu czy surowej bawełny. Chcąc oświetlić takie wnętrze, warto rozpatrzyć kupno lampy nocnej w stylu vintage, która posiada metalowy klosz i detale dodające autentyzmu. Jeżeli nie jesteśmy fanami metalu we wnętrzu, warto zainteresować się wiklinową lub rattanową lampą nocną – rustykalnie urządzone pomieszczenie będzie wtedy sprawiać wrażenie bardziej przytulnego. 

Skandynawski styl w sypialni

Osoby chcące mieszkać w jasnym, bliskim natury otoczeniu, często urządzają swoje mieszkanie w stylu skandynawskim. Stawiają wtedy na mało krzykliwą kolorystykę i proste kształty. Lampa nocna w takim stylu wykonana może być z wielu różnych materiałów, takich jak szkło, metal, plastik, papier czy tkanina. Warto zwrócić uwagę na to, żeby zapewnić w pomieszczeniu ciepłe i miękkie światło, ponieważ mimo chłodnej stylistyki, bardzo ważne jest jednak uzyskanie przytulności. Jeżeli wnętrze jest zbyt zimne, dobrym wyborem jest lampa nocna wykonana z drewna dębowego, brzozowego czy sosnowego. Przytulność uzyskać można również dobierając jasny, tekstylny abażur. Taka lampa bardzo ładnie rozproszy i zmiękczy światło, co zapewni nam intymny nastrój.

Nowoczesny styl lampy nocnej

Jeżeli natomiast zależy nam na prawdziwie designerskim wnętrzu, warto rozważyć nowoczesną lampę nocną o nietypowym lub zgeometryzowanym kształcie. Wybrać można metalowe lub szklane modele, które doskonale sprawdzą się w surowym klimacie pomieszczenia.