Moderno-wnetrza.pl

Informacje o budownictwie, architekturze i ogrodzie

Śliwki żółte – jak pielęgnować te smaczne drzewka owocowe?

Śliwki żółte

Posiadacze domów z ogrodem czy nawet posiadacze zwykłych działek doskonale zdają sobie sprawę z tego, że mają oni nieograniczone możliwości pod względem aranżowania swojej wolnej przestrzeni. Właśnie dlatego tak chętnie decydują się oni na to, by posadzić w przydomowym ogródku lub w sadzie drzewka i krzewy owocowe. Nie da się ukryć, że żadne owoce nie smakują tak dobrze jak te, które są samodzielnie przez nas pielęgnowane i hodowane. Coraz większą popularność wśród sadowników zyskują sobie śliwki żółte. Te drzewka owocowe dają wyjątkowo smaczne i soczyste plony. Jednak jak można je odpowiednio pielęgnować?

Śliwki żółte – jaką glebę lubią te drzewka owocowe?

W przypadku śliwek żółtych możemy mówić o drzewkach, które mają dość wygórowane oczekiwania i co więcej, potrafią one być mocno kapryśne. Wobec tego kluczem do ich pielęgnacji jest zagwarantowanie im odpowiedniego stanowiska. Śliwki żółte najlepiej czują się w sezonie letnim, choć sezon dojrzewania owoców przypada na przełom września i października. Jeśli jednak chcemy, by nasze drzewka śliwek żółtych dawały rzeczywiście smaczne i soczyste owoce, powinniśmy w szczególności zadbać o glebę. Okazuje się bowiem, że te drzewka potrzebują przede wszystkim maksymalnie żyznej i lekko wilgotnej gleby. Śliwki żółte będą także pięknie rosły i rozwijały się w glebie z niskim lub obojętnym odczynem pH. W taki sposób możemy zagwarantować im idealne warunku do wzrostu i rodzenia smakowitych owoców.

Na jakich stanowiskach będą najlepiej czuły się drzewka śliwek żółtych?

Śliwki żółte choć dojrzewają i obradzają jesienią, kochają lato i słoneczne warunki. Wobec tego jeszcze przed sadzeniem śliwek żółtych powinniśmy znaleźć dla nich idealne stanowisko. Musi być ono dobrze nasłonecznione i całkowicie odsłonięte. Śliwki żółte potrzebują bowiem całkiem sporo wolnej przestrzeni, by mogły spokojnie się rozwijać. Przyda się śliwkom żółtym także miejsce z lekkim przewiewem, gdyż ważne jest to, by liście drzewek szybko wysychały po deszczach i ulewach.

Kiedy owoce śliwek żółtych będą najsmaczniejsze?

Wydaje się nam, że odpowiednia pielęgnacja śliwek żółtych jest gwarancją smacznych i soczystych owoców. Poniekąd faktycznie ma ona wpływ na to, w jaki sposób obrodzą śliwki żółte. Jednocześnie drzewka te są bardzo zależne od pogody. Jeśli lato będzie wyjątkowo słoneczne, wówczas możemy spodziewać się soczystych i słodkich owoców. Z kolei jednak jeśli lato będzie pochmurne i deszczowe, wówczas śliwki żółte uraczą nas wodnistymi i lekko kwaśnymi smakołykami.