Moderno-wnetrza.pl

Informacje o budownictwie, architekturze i ogrodzie

Lampy loftowe – nowoczesny trend, któremu nie można odmówić uroku

lampy loftowe

Chyba ciężko będzie wymienić wszystkie osoby, jakie są zachwycone tym, jak piękne są lampy loftowe. Nawet miłośnicy stylu tradycyjnego, którzy uwielbiają strojne i bogate rzeczy przyznają, że styl industrialny ma w sobie to “coś”, co sprawia, że ciężko oderwać od niego wzrok. Skoro więc współcześni architekci podsuwają tak ciekawe egzemplarze lamp, warto je bliżej poznać. Całkiem możliwe, że dzięki temu ktoś pomyśli o tym, aby całkowicie zmienić aranżację swojego domowego wnętrza. Gdzie tego typu lampy industrialne można powiesić?

Designerskie lampy w loftowych wnętrzach

Lampy loftowe na pewno nie będą pasować w pomieszczeniach, jakie urządzone są w stylu klasycznym. Obydwie propozycje będą się wzajemnie “gryźć”, zakłócając harmonię całego pomieszczenia, więc koniecznie trzeba zrezygnować z takiego pomysłu. Oświetlenie w stylu loftowym świetnie będzie pasować do wnętrz, które urządzone są zgodnie ze wszelkimi zasadami tego trendu. Ich surowy wygląd, minimalistyczny klosz (lub jego całkowity brak), widoczna żarówka – niby nic, ale jednak ma w sobie coś takiego, że społeczeństwo chętnie sięga po takie właśnie produkty do swoich domowych wnętrz. W szczególności do takich pomieszczeń, które mają wysoki sufit. Dlaczego? Ponieważ lampy loftowe wiszące mają długie kable, które także warto efektywnie zaprezentować. Aczkolwiek, nie można pomijać loftowych lamp stojących, które świetnie pasują do salonów (np. w pobliżu kącika do czytania), czy też do sypialni.

Modne lampy w różnych wersjach

Decydując się na zakup tego rodzaju oświetlenia, trzeba będzie podjąć decyzję odnośnie tego, ile żarówek będzie potrzebnych. Punkty świetlne należy dobierać zgodnie z miejscem, gdzie owa lampa ma zawisnąć. Przykładem może być chociażby lampa loftowa, jaka zawisnąć będzie miała nad stołem w jadalni. Minimum trzy lub cztery żarówki to taka konieczność. Inaczej jednak, jeżeli mowa o konkietach loftowych, jakie wiesza się na ścianie w celu oświetlenia jednego miejsca. Tam wystarczy jedna żarówka, która i tak jest w stanie dać ogromną ilość światła. Tego typu lampy loftowe wykonane są najczęściej w uniwersalnych kolorach” czarnym, białym, szarym, metalicznym, miedzianym. Dzięki temu będzie można przekonać się, że możliwości aranżacyjne dzięki nim są naprawdę ogromne. Warto jednak takich lamp wystrzegać się w pomieszczeniach, jakie urządzone będą w stylu glamour czy też scandi. Zawsze trzeba bowiem dążyć do tego, aby zachować pewną harmonię w aranżacji, co wpływać też będzie na psychikę człowieka.