Zastosowanie elewacji wentylowanych
Elewacja może pełnić wiele funkcji w każdym budynku. Przede wszystkim sprawia ona, że budynek wygląda na nowoczesny oraz estetyczny. Jednakże funkcją elewacji także właściwości termoizolacyjne, a także podnoszenie jego wartości użytkowej. Coraz częściej wybieranym system elewacyjny i jest elewacja wentylowana. Charakteryzuje ją obszerny wybór okładzin służących do elewacji (takich jak kamień, ceramika, tradycyjny drewno, ale też aluminium). Elewacja wentylacyjna pozwala także zmienić dotychczasową architekturę budynku najbardziej nowoczesną przyczynę dopasowując fasadę do zmieniającego się otoczenia. Co więcej znajdujące się na rynku elewacje wentylowane posiadają krajową oraz Europejską ocenę techniczną. Tym samym gwarantuje to ich wysoki stopień bezpieczeństwa oraz przydatność użytkową. Jednocześnie są to bardzo trwałe materiały odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne.
Właściwości wełny mineralnej w elewacji budynku
Odpowiednie dobranie grubości warstw termoizolacyjnych sprawia, że elewacja wentylowana pozwala na długotrwałe utrzymywanie ciepła wewnątrz budynku. Tym samym zwiększa się właściwości cieplne poszczególnych przegród zewnętrzny. Między okładzinę warstwą termoizolacyjną prowadzona jest szczelina, której celem jest odprowadzanie wilgoci nagromadzonej w wełnie mineralnej. Natomiast okładzina zewnętrzna połączona z folią paroprzepuszczalną sprawiają, że nie dochodzi do kumulacji wilgoci. Dodatkowo izolacje wentylacyjne wykazuje dużą efektywność podczas ich montażu, wyróżniając się w ten sposób spośród pozostałych systemów fasadowych. Montaż elewacji wentylowanych nie jest uwarunkowany pogodą czy kaczyńskimi temperaturami. Wyjątkiem są te elewacje, które wymagają klejenia poszczególnych okładzin do konstrukcji.
Skuteczne ograniczenie strat ciepła w budynku
Wysokiej jakości wełna mineralna na elewacje wentylowane jest twardą oraz niepaloną termoizolacje. Z sukcesem można stosować ją zarówno do realizacji izolacji termicznej w przypadku fasad wentylowanych. Jest to najwyższej jakości produkt, który doskonale sprawdza się w przypadku budownictwa energooszczędnego oraz pasywnego. Doskonały współczynnik przewodzenia ciepła sprawia, że jest to produkt pozwalający na duże oszczędności ekonomiczne z tytułu zmniejszenia strat ciepła w budynku. Wełna mineralna posiada także niską nasiąkliwość wodą zarówno przy krótkotrwałym jak i długotrwałym zanurzeniu. Dodatkowo wełna dostępne jest w zróżnicowanych kategoriach cenowych.
Podobne artykuły
Podstawowe zastosowania żywicy epoksydowej w budownictwie
Jak obliczyć potrzebną ilość styropianu?
Całoroczne domy modułowe – przyszłość budownictwa