Moderno-wnetrza.pl

Informacje o budownictwie, architekturze i ogrodzie

Pogodny nastrój w Twoim domu – zobacz, jaki kolor farby do wnętrz wybrać

Para maluje ścianę używając jasnej farby do wnętrz

Kolory ścian mają ogromny wpływ na to, jak czujesz się w danej przestrzeni. Jeśli szukasz odcienia, który pomoże Ci się zrelaksować po ciężkim dniu, wypocząć, a dodatkowo stworzy przyjemne odczucie przestrzeni, światła i dalekich perspektyw – postaw na pogodne barwy. Szczególnie modne są obecnie m. in. jasne odcienie fioletoworóżowe.

Z tekstu dowiesz się:

  • jakie zalety mają jasne, pogodne kolory farb do wnętrz,
  • dlaczego warto wybrać fioletoworóżowy odcień Rosé Mauve Flamenco,
  • na jakie jeszcze jasne odcienie zwrócić uwagę.

Jasne odcienie farb to najlepszy wybór do wnętrza, które ma być pogodne, optymistyczne i pełne słońca. Warto pamiętać, że na ściany nadają się nie tylko klasyczna biel oraz stonowane beże.

Jasne farby na ściany – dlaczego to dobry wybór?

Ogromną zaletą jasnych, łagodnych kolorów farb do wnętrz jest ich uniwersalność. Możesz połączyć je z czym tylko chcesz – równie stonowanymi pozostałymi elementami aranżacji, ale też z mocnym kolorem mebli czy ciemnym drewnem na podłodze. Jasne farby ścienne z łatwością wpasujesz zarówno w różne odmiany stylu nowoczesnego, jak i w klasyczną aranżację – każdej z nich dodadzą optymistycznego, pogodnego klimatu. Dlaczego jeszcze warto wybrać na ściany biel, beż, różne odcienie pastelowe i inne jasne barwy? Sprawdź:

  • Jasne kolory w aranżacji idealnie „porządkują” przestrzeń, budując w domu wrażenie czystości i bezpieczeństwa. Nawet gdy pokój jest pełen mebli i innych przedmiotów, nie odczuwasz tego tak negatywnie, jak we wnętrzu, w którym dominują ciemne barwy.
  • Jasny kolor ściany odbija więcej światła, co sprawia, że aranżacja nabiera przestronności. To świetny sposób na optyczne powiększenie wnętrza, dlatego jasne odcienie na ścianach szczególnie dobrze sprawdzają się w małych mieszkaniach.
  • Stonowane barwy w jasnych odcieniach dobrze ukrywają ewentualne nierówności podłoża, które pokrywają. Świetnie sprawdzą się zarówno na powierzchniach gładkich, jak i chropowatych.

Kolor roku 2022 marki Caparol – poznaj Rosé Mauve Flamenco

Ciepła biel czy delikatny beż to dobre wybory, jeśli chodzi o farby do wnętrz. Jeżeli jednak szukasz ciekawszego koloru do pogodnego wnętrza, zwróć uwagę na kolory w tonacji fioletu, np. fioletoworóżowy odcień Rosé Mauve Flamenco 110. To kolor roku 2022 marki Caparol.. Jego barwa jest świeża i radosna, a jednocześnie delikatna – więc idealnie wpasowuje się w klucz wyboru farb do aranżacji w lekkim, optymistycznym klimacie. Fioletoworóżowy Rosé Mauve Flamenco stanowi most między przyjemnym ciepłem a orzeźwiającym chłodem, a także między klasyką a nowoczesnością.

Symbolem koloru roku 2022 marki Caparol jest żuraw, który uosabia delikatność i równowagę – wartości, które dla wielu osób są kwintesencją domowej atmosfery. Ten piękny ptak jest nazywany tancerzem, ponieważ komunikuje się ze swoją rodziną poprzez charakterystyczne ruchy. Stąd właśnie – od nazwy tańca – pochodzi nazwa opisywanego odcienia koloru.

Modne kolory ścian – na jakie jeszcze jasne odcienie zwrócić uwagę?

Zastanawiasz się, jakie jeszcze kolory farby wprowadzą do wnętrza pogodny nastrój, a jednocześnie będą zgodne z najnowszymi trendami? Eksperci Caparol mają do zaoferowania naprawdę wiele jasnych odcieni. Szczególnymi hitami 2022 roku, obok Rosé Mauve Flamenco, są jednak barwy pozostające w tonacji jasnego fioletu:

  • Powder Mauve Barolo 25 – spokojny i zwiewny kolor, który lekko wpada w szarość. Stanowi doskonałą bazę dla wielu innych barw, pozwala błyszczeć pastelowym odcieniom, a jednocześnie kontrastuje z ciemniejszymi elementami aranżacji.
  • Lavender Mauve Velvet 55 – zamglony pastelowy fiolet, który przywodzi na myśl pola lawendy. To chłodny odcień, który potrafi uspokoić intensywne kolory pozostałych elementów wystroju, ale będzie dobrze wyglądał także np. w towarzystwie ciepłych kolorów ziemi.

Trzy wspomniane odcieni kolorów farb do wnętrz to tylko kropla w morzu możliwości kolorystycznych, które oferuje Caparol. Dzięki profesjonalnej usłudze barwienia ColorExpress z łatwością uzyskasz dokładnie taki kolor, o jakim marzysz – bez kompromisów!