Moderno-wnetrza.pl

Informacje o budownictwie, architekturze i ogrodzie

Modne i stylowe dodatki na ściany w sypialni

sypialnia

Chcesz stylowo, a jednocześnie przytulnie urządzić swoją sypialnię? Pomogą Ci w tym odpowiednie dodatki. Obrazy kubistyczne, zegary, a może lustra? To zaledwie kilka z wielu gadżetów, które pomogą Ci stworzyć klimatyczne wnętrze. Sprawdź, jakie dodatki na ściany w sypialni wybrać.

Ściana ze starych desek

Ciekawą propozycją dekoracyjną jest położenie na całej ścianie ozdobnego drewna. Ściana z litego drewna w konkretnym kolorze jest pięknym i funkcjonalnym uzupełnieniem sypialni. Deski świetnie maskują przebarwienia, otarcia i ślady zużycia, na jakie narażona jest ściana za łóżkiem. Ponadto powierzchnia ściany pokrytej drewnem jest przyjemna i ciepła w dotyku, co przekłada się na wyższy komfort, lepszą jakość wypoczynku oraz codzienne samopoczucie.

Obraz na ścianie w sypialni

Dobrym pomysłem na ozdobienie ściany w pokoju sypialnym jest zawieszenie obrazu. Możesz zdecydować się na obrazy kubistyczne, abstrakcyjne, klasyczne, marynistyczne lub dowolnego innego rodzaju, w zależności od Twojego gustu lub aranżacji pomieszczenia. Ciekawe propozycje obrazów znajdziesz w galerii https://www.gallerystore.pl/kubizm.

Fototapeta ścienna

Zamiast artystycznego obrazu możesz zdecydować się na zamocowanie fototapety, czyli wielkoformatowego wydruku na winylu bądź papierze. To ciekawa alternatywa dla tradycyjnej tapety. Możesz ją wykonać na wymiar i według indywidualnego wzoru. W sypialni szczególnie dobrze sprawdzą się fototapety relaksujące i prezentujące romantyczne widoki i pejzaże, np. zakochaną, obejmującą się parę na tle wieży Eiffela albo monumentalne szczyty górskie.

Cegły na ścianie

Ściana z cegły to klasyka, która nigdy nie zawodzi. To efektowne rozwiązanie, które pasuje do każdego wnętrza. Niejednolita, chropowata faktura cegieł tworzy interesujący kontrast dla tapicerowanego zagłówka i miękkiej pościeli. Doskonale współgra ze szkłem, czarną stalą, betonem czy drewnem. Możesz zdecydować się na klasyczną czerwień lub pomalować ściany na kolor biały bądź grafitowy.

Oryginalne panele 3D

Oryginalnym rozwiązaniem dekoracyjnym jest też montaż paneli 3D. To panele o ozdobnej, trójwymiarowej strukturze, które dodają charakteru i stylu sypialni. Jednocześnie zabezpieczają ścianę przed zniszczeniem i zapewniają lepszą izolację akustyczną. Są wykonywane z różnych materiałów, m.in. gipsu, drewna, lekkiego poliuretanu, a nawet betonu. Możesz też zdecydować się na panele z miękkiej pianki, co sprawdzi się jako ciekawa alternatywa dla klasycznego zagłówka.