Moderno-wnetrza.pl

Informacje o budownictwie, architekturze i ogrodzie

Skuteczne naprawianie dachów — nie wymieniaj powłoki

dach

Dach to jeden z najważniejszych elementów każdego budynku. Trzeba bowiem zdawać sobie sprawę z tego, że pokrycie dachowe wieńczy dom, ale ma tak samo istotną rolę jak fundamenty. Chroni dom przed czynnikami atmosferycznymi, gwarantuje skuteczne zabezpieczenie przed chłodem i upałem. Bardzo istotna jest między innymi odpowiednia izolacja budynku i tutaj dach też ma swoją istotną role. Jeśli więc coś nie tak dzieje się z pokryciem dachu trzeba o niego zadbać i naprawić. Można zrobić to na wiele sposobów, dlatego warto odpowiednio to przemyśleć i wybrać dla siebie takie rozwiązanie, które pozwoli zadbać o pokrycie dachu i ochronić je przed dalszym zniszczeniem. 

Wysoka jakość pokryć dachowych i ich naprawa

Pokrycia dachowe można oczywiście wymienić na nowe, jednak to się będzie wiązało z wysokim kosztem i technicznie będzie to bardzo zajmujące. Dlatego tak istotne będzie szukanie racjonalnych rozwiązań i tutaj z pomocą przychodzi oferta Festal – Malowanie dachów. Jest to propozycja, w ramach której dach będzie naprawiany przy użyciu specjalnie dobranych farb natryskiwanych ciśnieniowo przy użyciu odpowiedniej jakości sprzętu i przy uzyskaniu odpowiedniej dla farby temperatury. Odnawianie dachów w tej formule jest bardzo skuteczne i gwarantuje, że pokrycie dachu zostanie skutecznie odnowione i będzie można liczyć ponownie na jego trwałość, skuteczną ochronę przed opadami a także izolację termiczną. 

Czyszczenie i malowanie dachu 

To co oferuje firma Festal to nowoczesna technika jeśli chodzi o odnawianie pokryć dachowych, dlatego faktycznie warto się nią zainteresować. Dach w pierwszej kolejności jest skrupulatnie czyszczony z pomocą specjalnych myjek, które pracują z ciśnieniem 500 bar i wysoką temperaturą. W ten sposób pokrycie dachu jest oczyszczone i można zauważyć ewentualne zniszczenia, które trzeba naprawić. Następnie dopiero wykonywane jest malowanie dachów z użyciem specjalnie przygotowanych farb, wysokiej jakości, które dzięki podgrzaniu nie są traktowane rozpuszczalnikami i w ten sposób wykazują bardzo wysoką skuteczność jeśli chodzi o lepkość i przywieranie do powierzchni dachu. Tym samym to malowanie daje doskonałe efekty. 

Racjonalne koszty odnowienia dachu 

Decydując się na malowanie dachu, można liczyć na to, że taka technika będzie dawała bardzo dobre efekty przy jednoczesnym zachowaniu racjonalnych kosztów, które będą znacznie niższe niż w przypadku, gdy będzie trzeba takie pokrycia dachowe wymieniać na nowe, wtedy te koszty będą już bardzo wysokie i cały proces zajmować  będzie dużo czasu.